אירלנד
הקפת אירלנד עם קיאק


אנחנו (מישה הויכמן ואלון אוהד) החלטנו להקיף את אירלנד עם קיאק.

הרעיון להקיף את אירלנד עלה לפני מספר שנים במהלך אימון חמישה כוכבים של איגוד הקיאקים הבריטי (BCU) אצל נייג'ל דניס בוויילס. מאז אנו בוהים מדי פעם במפת האי ומדמיינים את קו החוף: את הפיורדים, הצוקים, הגלים שמגיעים מהאוקיאנוס האטלנטי, את הרייסים שהם כתוצאה מהזרמים החזקים, את הגבעות המוריקות והשמיים האפורים. בקיץ הקרוב סוף סוף נחקור את קו החוף הזה בעצמנו. אורכו כ- 1500 ק"מ ואנו מקווים להשלים את ההקפה בתוך ששה שבועות. אנו מתכוונים להתחיל בתחילת חודש יולי.

בשנת 2005 השלמנו את הקפת טסמניה. זה היה מסע קשה: ימי חתירה ארוכים, רוחות עזות וים גבוה בחופים הדרום מערביים. החשש הגדול ביותר שלנו היה היעדר נסיון חתירה במסע בסדר גודל כזה. יכולת שיפוט של מצב הים, מודעות למגבלות של עצמך, אימונים, תכנון המסלול, בחירת הציוד המתאים, מציאת ספונסרים – כל זה ועוד הם חלק בלתי נפרד ממסע מוצלח. ישנם הרבה קיאקיסטים מוכשרים המסוגלים ומוכנים לעשות מסעות מהסוג הזה, אך גם הם סובלים מאותו היעדר נסיון ממנו אנו סבלנו אך לפני שנים קצרות. האם זה לא יהיה נחמד להצטרף למישהו מעט יותר מנוסה למסע משותף ומאתגר?

אי לכך החלטנו להקדיש את המסע סביב אירלנד לעמיתנו הקיאקיסטים הישראלים. קיאק שלישי ילווה אותנו ברובו של המסע וישמש חותר נוסף שיצטרף לחלק מהמסע. אותו חותר לא יצטרף לכל המסע אלא רק לחלק מסוים ואז בתורו, ימסור את הקיאק לחותר הבא. מעין מרוץ שליחים. אנו מקווים שבאופן זה אותם החותרים ירכשו את הנסיון אותו ניתן לקבל רק בהשתתפות במסע אתגרי ברמה גבוהה. החותר הנוסף ישתתף באופן אקטיבי בתכנון המסע והכנתו.

מסע זה טומן בחובו הוצאות רבות וכבדות כגון ציוד, מפות, טיסות, אוכל וכו'... אנו מחפשים ספונסרים אשר מוכנים לסייע. הם יזכו לתמונות באיכות גבוהה מהמסע. אנו ניקח עימנו ציוד צילום איכותי. אנו מתכוונים לקבל כיסוי תקשורתי ממספר אמצעי תקשורת, כגון טלויזיה, רדיו, מגאזינים ועיתונים. אנו מתכוונים להעביר מצגות והרצאות לאחר השלמת המסע.


אלון אוהד () ומישה הויכמן ()

עודכן בספטמבר 2006